راز طولانی بودن زندگی مشترک زوج هندی

کارام 107 ساله و همسرش کاتاری چاند 100 ساله با داشتن 8 فرزند و 28 نوه ، با زندگی مشترک 87 ساله خود ، به عنوان زوجی که طولانی ترین زندگی مشترک در دنیا را داشته انتخاب شده اند.

 به گزارش نیک صالحی آن دو کلید موفقیت را مراقبت کردن از یکدیگر به هر شیوه ممکن، می دانند. کارام می گوید:"ترفند من خنداندن کاتاری است. دوست دارم برایش لطیفه بگویم و او لبخند بزند. خنده آور بودن شیوه من برای رمانتیک بودن است.""به نظر من خندیدن طول عمر را زیاد می کند... همسر من هنوز زنده است ،به گزارش نیک صالحی پس این نشان می دهد عقیده من تا حالا خوب کار کرده است! من او را بسیار دوست دارم و می خواهم 80 سال دیگر در کنار او زندگی کنم."

 

 راز طولانی بودن زندگی مشترک زوج هندی

 

این زوج اهل پنجاب هند،که اکنون در بردفورد ساکن هستند،از شام رمانتیک گرفته تا لطیفه تعریف کردن و از هر چیز کوچکی استفاده می کنند تا عشق خود را زنده نگه دارند.

 کاتاری نیز می گوید :"وقتی جوان بودم هر شب برایش غذای تازه خوبی درست می کردم. ما گیاه خوار هستیم، بنابراین همیشه مقدار زیادی سبزیجات تازه می گرفتم تا برای او یک غذای سالم درست کنم." "سلامتی بسیار مهم است و من می خواستم مراقب او باشم تا با هم پیر شویم.برخی می گویند این روش واقعا کارآمد بوده است!"

 راز طولانی بودن زندگی مشترک زوج هندی

  راز طولانی بودن زندگی مشترک زوج هندی

 تهیه و ترجمه: گروه خبر نیک صالحی

بخش اختصاصی نیک صالحی

 

http://www.niksalehi.com/special/archives/012308.php#more